english
 
felhasználónév
jelszó



 
Mit keres?

 
Kábelinternet | FTTH | HFC | Műszerek | Szolgáltatások | Support | Cégismertető

FTTH hálózatok optikai mérései

Hazánkban az FTTH hálózatok építése során a szolgáltató cégek, szinte kizárólag a Pont-Multipont hálózati architektúrát alkalmazzák. A hálózatokon alkalmazott aktív eszközök az 1310, 1490 és 1550nm-es hullámhosszokon működnek. Ezen hálózatok méréséhez, korszerű, az FTTH hálózatokon alkalmazott optikai hullámhosszokat támogató műszerekre van szükség.

Átvételi mérések:

A nagyobb távközlési cégek, illetve a pályázati forrásokból finanszírozott hálózatok kiépítése esetén, a kiíró hatóságok, szigorú átadás-átvételi méréseket írnak elő. Ezen átvételi mérések során, jellemzően az üzemi hullámhosszokon (1310, 1490 és esetleg 1550nm) kétirányban meg kell mérni a hálózat csillapítását. A PON-os pont-multipont FTTH hálózatok esetén a reflexió komoly problémákat tud okozni. Ezért sok projekt esetében a reflexiós csillapítás mérése is kötelező. Fontos szempont, hogy az alkalmazott műszer képes legyen eltárolni a mért eredményeket és alkalmas legyen mérési jegyzőkönyvek előállítására.

Ezen alkalmazásra a ShinewayTech cég OLT-55 típusú intelligens beiktatási csillapítás mérő műszerét ajánljuk. Párban használva, a műszer egyetlen gomb megnyomásával képes az adott optikai szakasz (optikai szál és optikai osztók) beiktatási csillapításának, akár három különböző hullámhosszon történő automatikus lemérésére.


OLT-55 Intelligens beiktatási csillapításmérő

Az OLT-55 egy intelligens optikai beiktatási csillapításmérő műszer, ami tartalmaz egy SLS stabilizált lézer fényforrást, egy OPM optikai teljesítménymérőt és opcionálisan egy ORL optikai reflexiómérő modult. Két OLT-55 műszerrel lehetőség nyílik teljesen automatikus két irányú csillapításmérésre egy gomb megnyomásával.

Termékjellemzők:

  • Egy eszközben tartalmazza a lézer forrást, a teljesítménymérőt és az opcionális reflexió mérőt
  • Optikai teljesítmény monitorozás
  • Kétirányú automatikus csillapítás tesztelés
  • Megfelelőségi teszt a beállított határértékek alapján
  • Automatikus hullámhossz azonosítás
  • Távoli referencia szint állítás
  • Beépített óra és naptár a mérési eredmények tárolásához
  • 1000 mérési eredmény tárolási kapacitás
  • Adatátviteli lehetőség USB porton keresztül
  • Az automata mérési eredmények eltárolhatóak vagy a helyi, vagy a távoli, vagy mindkét műszeren
  • USB akkumulátor töltés
  • Nagy méretű, színes LCD kijelző
  • 35 óra folyamatos működés
  • Kis méret és egyszerű használat

OLT-55 adatlap


FTTH hálózatok üzemeltetése:

Az FTTH hálózatok üzemeltetése, a pont-multipont hálózati elrendezésből adódóan, olyan műszereket kíván meg, amelyek FTTH hálózatok mérésére lettek kifejlesztve és ezáltal alkalmasak az üzem közbeni mérésekre. Az előfizetői dobozok által visszafelé kiadott időszakos 1310nm-es jel mérése hagyományos optikai teljesítménymérőkkel nem lehetséges. Erre a célra ajánljuk a PON-os teljesítménymérőket, amelyek az előfizetői doboz elé beiktatva képesek üzem alatt mindhárom hullámhosszon mérni.

Az FTTH hálózatok hiba helyeinek beazonosítása OTDR segítségével történik. Az FTTH hálózatok mérésére optimalizált OTDR-ek, magas dinamika tartománnyal rendelkeznek, képesek optikai osztókon keresztüli mérésekre, illetve egy nem üzemi hullámhosszon (jellemzően 1625nm) is képesek aktív hálózati mérésre (tartalmaznak egy beépített optikai szűrőt az üzemi hullámhosszok kiszűrésére).


PPM-50 PON teljesítménymérő

Termékjellemzők:

  • FTTx PON (B/E/G) alkalmazásokra lett kifejlesztve
  • Egyszerű működés: A szál csatlakoztatása után azonnal látható az eredmény
  • Egyidejűleg mindhárom hullámhosszon mér (1310m 1490 és 1550nm)
  • Átmenő tesztelési mód
  • 1310nm Burst jel detektálás
  • Felhasználó által definiálható szint határok
  • Megfelelőségi teszt a definiált határok alapján
  • Mérési eredmény tárolási lehetőség (2000 eredmény)
  • Színes TFT kijelző

PPM-50 adatlap


MTP-200 Multifunkcionális teszt platform

Az MTP-200 egy moduláris kivitelű műszer platform (maximum három különböző mérőmodul helyezhető be), amely speciálisan az FTTx/WAN hálózatok tesztelésére lett kifejlesztve. Tartalmazza a hálózatok kivitelezéséhez, telepítéshez, fenntartáshoz és hibaelhárításhoz szükséges funkciókat.

Általános termékjellemzők:

  • Akár 50dB-es dinamika tartomány
  • Alacsony holt zóna értékek: EDZ: 0,8m, ADZ: 4,5m
  • Automata és manuális teszt és analízis
  • Alkalmas LAN, WAN és FTTx alkalmazásokra
  • Láthatófényű hibahelykereső funkció
  • Élő hálózaton és optikai osztón keresztüli FTTH mérések (1625/1650nm-en szűrővel)
  • Maximum 4 hullámhosszas OTDR modul (MM és SM)
  • Opcionális távoli hálózati vezérlő, optikai csatlakozó vizsgáló, stabilizált lézer fényforrás és optikai teljesítménymérő modulok
  • Hibahely behatárolás, optikai szál hossz/csillapítás/reflexió mérések, csatlakozó/hegesztés/optikai osztó/makro hajlítás/szálvég detektálás
  • GR-196-CORE (.SOR) és JPEG fájl formátumok
  • Rugalmas fájl elnevezések
  • Egyszerűen kezelhető (érintőképernyő és forgató gomb)
  • Fejlett energiamenedzsment (10 óra folyamatos működés)
  • Nagy méretű LCD érintőképernyő (7 inch 17,78 cm)
  • Közvetlen nyomtatási lehetőség (kompatibilis a PCL nyomtatókkal)
  • Könnyű, por és ütésálló kivitel

MTP kommunikációs szoftver jellemzői:

  • Mérési eredmények összehasonlítása
  • Egyedi, vagy több eredmény nyomtatása
  • Kétirányú tesztelés
  • CSV/ASCII riport formátumok

MTP-200 adatlap


 
easyweb